Psychoterapeuta - Zduńska Wola
GABINET PSYCHOTERAPII
W ZDUŃSKIEJ WOLI

ROZWÓJ OSOBISTY

rozwój osobisty "ROZWÓJ OSOBISTY TO WSZYSTKIE DZIAŁANIA, KTÓRE SPRAWIAJĄ, ŻE STAJESZ SIĘ LEPSZĄ WERSJĄ SIEBIE."
Jest to bardzo uniwersalna definicja. Jednak czym konkretnie jest rozwój osobisty trzeba odpowiedzieć indywidualnie w stosunku do każdej osoby. A żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, między innymi:
Może się okazać, że zdobywając nową wiedzę nie rozwijasz się, a wręcz przeciwnie. Wszystko przez to, że nie wiesz jak zdobywać wiedzę. I przez to nie wykorzystujesz jej i w rzeczywistości nie wnosi ona pozytywnych zmian w twoim życiu. A dodając do tego fakt, że poświęcasz na nią swój czas i pieniądze, to przynosi ona więcej szkód niż pożytku. Nie da się opisać jednocześnie jakie czynności są rozwojowe, a jakie nie (chociaż od tej reguły pewnie da się znaleźć wyjątki). Żyjemy w czasach, gdzie możliwości rozwoju jest naprawdę mnóstwo. Dzisiaj odpowiedzią na pytanie co to jest rozwój osobistym, jak się rozwijać może być praktycznie wszystko.

Tych kilka pytań sprawi, że zupełnie inaczej podejdziesz do wykonywanych zadań. Zaczniesz się koncentrować na efektach jakie mają Ci dać. Każde zadanie może albo sprawić, że stajesz się lepszą wersją siebie, albo sprawić, że stajesz się gorszą. Teoretycznie mogą jeszcze występować zadania obojętne, jednak tutaj zgadzam się z tym co mówił Brian Tracy. Jeżeli nie robisz, tego co pomaga stać Ci się lepszym człowiekiem, to tracisz czas. Tym samym cofasz się zamiast rozwijać.

Dlatego jeżeli coś robisz, to zawsze analizuj czy pomoże Ci to stać się lepszą wersją siebie, czy też nie. I zauważ, że drzemka, odpoczynek, granie, a nawet oglądanie telewizji (nawet jeżeli nie jest to Twoją pracą) może dawać pozytywne skutki. Pod warunkiem, ze robisz to dobrze.
Możemy Ci w tym pomóc.